NBA: Bogdan sjajan u utakmici u kojoj Dončić ispisao istoriju (VIDEO)

Dalas Maveriksi slavili su na gostovanju Atlanti 148:143, a Luka Dončić je ispisao istoriju na tom meču i postigao čak 73 poena.

Dončić je za 44 i po minuta na parketu šutirao iz igre 25/33 (8/13 uza tri, 15/16 sa linije za slobodna bacanja), imao je 10 skokova, 7 asistencija, 1 ukradenu i 4 izgubljene lopte.

Sa 76 posto šuta iz igre, slovenački as je prvi igrač koji je ubacio preko 70 poena, a da je šutirao preko 75 posto iz igre.

Najveću pobdršku Dončić je imao u Džošu Grinu, koji je postigao 21, i Timu Hardaveju, koji je postigao 13 poena. Dante Egzum doprineo je sa 9 poena i 3 asistencije.

U senci Dončićeve partije ostaje odlična utakmica Bogdana Bogdanovića koji je na parketu proveo 27 minuta i za to vreme ubacio 24 poena (9/22 iz igre, 4/9 trojke, 2/2 penali), ali i zabeležio 4 skoka, 2 asistencije i nijednu izgubljenu loptu. Najefikasniji u timu Kvina Snajdera bio je Trej Jang sa 30 poena i 11 asistencija, a Džejlen Džonson dodao je 25 poena za domaćina iz Džordžije.

Nju Orleans Pelikans – Oklahoma Siti Tander 83:107;

San Antonio Spars – Portland Trejl Blejzers 116:100.

Novi udarac za Liverpul, korak unazad u borbi za titulu, remi protiv Vest Hema (VIDEO)

U prvoj utakmici 35. kola Premijer lige, izabranici menadžera Jorgena Klopa kao gosti odigrali su protiv Vest Hema nerešeno,...