ZAKAZALI DUEL SA DOMAĆINOM: Mali preživeo Burkinu Faso za 1/4 finale KAN

Fudbaleri Malija plasirali su se u četvrtinu finala Kupa Afričkih nacija. Savladali su Burkinu Faso sa 2:1. Lako je moglo da se desi da meč ode i u produžetak. Poraženi tim je pre dve godine igrao polufinale.

Mali je stigao do ranog vođstva. Već u trećem minutu autogolom Edmunda Tapsobe, defanzivca Bajer Leverkuzena.

To je bio jedini pogodak u prvih 45. minuta. Mali je kontrolisao stvari na terenu. Lopta je bila u njihovom posedu uz više šuteva, ali dva u okvir gola. Burkina Faso je imala isto dva udarca u okvir iz ukupno tri šuta.

Mali je duplirao vođstvo odmah na početku drugog poluvremena. Sinajoko je pogodio za 2:0 u 47. minutu. Protivnik je uspeo da prepolovi prednost. Na 2:1 je u 57. minutu smanjio igrač Aston Vile Bertrand Traore.

Pri kraju meča su igrači Burkine Faso izjednačili, ali je gol poništen zbog ofsajda.

Selekcija Malija u borbi za polufinale igra sa domaćinom ovogodišnjeg turnira Obalom Slonovače.

OTKLONIO SVE DILEME: Ferstapen o prelasku u Mercedes

Holandski vozač Formule 1, Maks Ferstapen govorio je o pričama oko prelaska u ekipu Mercedesa. Prvi čovek Mercedesa Toto Volf...