PRED ODLAZAK U NBA: Matković na oproštaju srušio Borac u Čačku

košarkaši Cedevita Olimpije savladali su Borac u Čačku sa 74-65 u 19. kolu regionalne ABA lige.

Tim iz Ljubljane je već u prvoj četvrtini stekao prednost od 9 poena, ali zapravo je to bila i najveća na utakmici, pošto nije ostvarena dvocifrena razlika do samog kraja.

Domaćin je uspeo da neutrališe početnu prednost i čak povede sa 32-30 u drugom periodu, ali je na poluvremenu slovenački tim povratio prednost i vodio sa 39-32, a potom nije ispustio zalihu do kraja utakmice.

Karlo Matković se dostojno oprostio od Cedevita Olimpije pred odlazak u NBA ligu, gde će igrati za Nju Orleans Pelikanse. On je bio na skok do dabl-dabl učinka, uz 19 ubačenih poena.

Jaka Blažič je upisao 18 poena, 6 skokova i 2 asistencije, a Džastin Kobs 10 poena, 6 asistencija i 3 uhvaćene lopte.

U srpskom timu je Frenkklin upisao 15 poena i 8 skokova, Talić poen manje uz 3 asistencije, a Manojlović 12 poena i 4 skoka.

Cedevita Olimpija je sada druga na tabeli sa 13 pobeda i 6 poraza, a Borac zauzima 8. mesto sa skorom 8/11.

Lazetić zadovoljan nakon pobede: To je za moje igrače velika stvar

Fudbaleri TSC-a pobedili su Partizan rezultatom 2:1 u okvikru 32. kola Superlige Srbije u Humskoj Nakon pobede svoje viđenje utakmice rekao je trener...