ARTETIN TIM DO TRIJUMFA: Arsenal pobedio Liverpul (VIDEO)

U okviru 23. kola Premijer lige f udbaleri Arsenala savladali su Liverpul na “Emirejtsu” rezultatom 3:1.

Arsenal je odlilčno ušao u meč, a svoju dobru igru krunisao je u 14. minutu igre kada je Sake savladao golmana Liverupula. Arsenal je i dalje napadao ali nije koristio svoje prilike, pa je kazna za to stigla u završinici prvog dela kada je auto gol postigao Gabrijel Magaljaeš. Sa tim rezultatom se otišlo i na poluvreme.

Liverpul je bolje otvorio drugi deo utakmice,bio je bolji rival nego u prvom delu, međutim Arsenal postiže gol, i to na pravi poklon. Došlo je do nesporazuma izmđu Virdžila Van Dajka i golmana Alisona Bekera, Van Dajk je gradio loptu čekajući da Alison istrči i izbije je u polje. Brazilac jeste istrčao ali je promašio celu loptu na ivici šesnaesterca, servirao loptu Martineliju koji je lako prihvatio taj poklon. Liverpul je od tog trenutka pokušavao da dođe do izjednačenja ali bez uspeha. Tačku na meč stavio je rezervista Arsenala Trosta u 92. minutu igre.