Nigerijci morali na belu tačku, Ihenaćo za finale! (VIDEO)

Fudbaleri Nigerije prvi su finalisti Kupa Afričkih nacija. Nakon velikog obrta pred kraj meča, uspeli su da na penale izbace Južnu Afriku. Susret je nakon 90. minuta završen 1:1.

Prvo poluvreme se završilo bez golova. Posed lopte bio je u nogama Južnoafrikanaca.

Obe ekipe su po 4 puta šutnule ka golu rivala. Uslovno slabiji rival imao je više udaraca u okvir 3:2.

Nigerijci su uspeli da povedu na meču. Trast Ekong je realizovao penal u 67. minutu.

Pred kraj meča desio se neverovatan obrt. Gol Viktora Osimena je poništen. Na nesreću Nigerije, skrivili su penal koji je realizovao Mokoena u 90. minutu. Time i izborio produžetak.

Prvih 15 minuta od dodatnih 30 prošlo je bez gola. Nigerija je jedva imala loptu u nogama, ali uputila dva šuta u okvir gola. Sredinom drugog je isključen igrač Južne Afrike a slobodan udarac nisu iskoristili Nigerijci. Šutirali su pravo u golmana Vilijamsa.

Išlo se potom u penal seriju.

Na kraju su Magopa i Mokoena bili neprecizni za Južnu Afriku. U timu Nigerije promašio je Aiana, a Ihenaćo doneo prolaz u finale. Nigerijci će igrati za titulu protiv pobednika Obala Slonovače – DR Kongo.

GOLEADA U BAČKOJ TOPOLI: Radnički kasno upalio, TSC nadomak drugog mesta!

Fudbaleri TSC-a savladali su Radnički 1923 sa 4:3 u duelu 4. kola plej-ofa Superlige Srbije. Topolčani su već nakon 15...