ZA KRAJ: Cedevita stotkom i sa -53 ispraćena iz Francuske!

Košarkaši Cedevita Olimpije veoma ubedljivo su poraženi na gostovanju Parizu 119:66 u 18. kolu grupne faze Evrokupa. Slovenački tim ništa nije mogao protiv tima koji pretenduje na samu završnicu. Takmičenje su završili sa skorom 1-17.

Tim iz Ljubljane je od početka utakmice bio nemoćan. Već nakon prve četvrtine bilo je +16 za domaćina iz grada svetlosti. Ubacili su rivalu iz ABA lige 32 poena.

U drugoj četvrtini su Parižani samo uvećali višak. Već na poluvremenu ubacili su preko 60 poena uz razliku skoro 30 poena.

U trećoj četvrtini je domaćin pustio nogu sa gasa što se poenterskog učinka tiče. Ali dovoljno da drži veoma visoku prednost. Nije stajala ekipa Pariza i nakon 36 minuta prešla stotku. Završili meč sa skoro 120 postignutih koševa. Samo u jednoj deonici bez ubačenih 30.

Kod pobednika najbolji su bili Hifi i Vard sa po 20 koševa.

U timu Cedevite 18 je upisao Kobs a Blažič 12 poena.

Litvanija dobija novog selektora

Reprezentacija litvanije ima razočaravajuće rezultate na poslednjih nekoliko takmičenja i ceh je platio selektor Kazis Maksvitis. Budući predsednik Košarkaškog saveza...