ČETVRTI PUT U NIZU: Zvezdi derbi drama i odbrana pehara! (FOTO, VIDEO)

Košarkaši Crvene zvezde Meridianbet odbranili su pehar u Kupu Radivoja Koraća. Slavili su protiv Partizana u veoma dinamičnom večitom derbiju sa 85:79. Tokom prvog poluvremena imali dvocifreni zaostatak. Potom u drugom poluvremenu uspeli da se odlepe i osvoje trinaestu Žućkovu levicu, četvrtu u nizu.

Crno-beli su počeli u petorci Naneli, Avramović, Panter, Ledej i Koprivica. Zvezdinih startnih pet bili su: Dos Santos, Nedović, Gedraitis, Davidovac i Bolomboj.

Utakmicu je dvojkom otvorio Rokas Gedraitis. Crno-beli prve poene postižu sa penala, Koprivica je bio oba puta precizan. Potom je Panter uspeo da izblokira znatno višeg Bolomboja. Nakon mini serije 5:0 je Partizan prvi put poveo 6:3. Prvu trojku na meču postiže kapiten Partizana za 9:5, iskoristivši greške Dos Santosa. Šuteri su im bili raspoloženi za prvu osetniju prednost na polovini prve četvrtine od 16:7. Crveno-beli su odgovorili sa 6:0 i smanjili na -3, pre svega poenima igrača unutrašnje linije. Prekinuli su igrači Želja Obradovića seriju košem Kaminskog pred kraj prve deonice. Partizan je imao prednost 18:15 a Ledej promašio trojku.

Crno-beli su zahvaljujući boljem napadačkom ulasku u meč imali prednost. Zvezda je promašivala i imala izgubljene lopte.

Partizan trojkom Pantera otvara drugu četvrtinu finala. Sa brzih 7:0 Partizan je stigao do dvocifrenog plusa 25:15. Tek nakon dva minuta u ovom delu meča Zvezda postiže prve poene preko Hange. Crveno-beli uspeli da se spuste na -4 nakon 8:2 njihove serije. Rezultat se posle kretao oko +5 i malo više za crno-bele. Zvezda je prilazila, ali je Partizan imao odgovor na to u drugoj četvrtini. Izabranici Janisa Sferopulosa u poslednja dva minuta pred poluvreme prišli su na -3 (39:36) posle dve vezane trojke Gedraitisa. Potom i stigli do izjednačenja 41:41 nakon role od osam poena Litvanca.

Partizan na kraju imao +1 posle 20 minuta igre.

Zvezda je uspela da nadoknadi i dvocifreni minut koji je imala. Zahvaljujući upravo Rokasu Gedraitisu sa 14 poena.

Na drugoj strani, Kevin Panter je posle 20 minuta imao 18 koševa.

Zvezda je postigla prvi koš u drugom poluvremenu i nastavila serijom 5:0 do 48:44 posle trojke nezadrživog Gedraitisa. Crno-beli su odgovorili trojkom Ledeja za 3+1. U ovom delu nijedna ekipa nije uspela da napravi veću predost nakon 5 minuta. Potom se Zvezda odlepila na +7 (60:53) nakon šest koševa u nizu. Realizovao je tri penala i potom pogodio daleku trojku. Crno-beli trojkom odgovorili na trojku pleja crveno-belih. Zvezda je uspevala da održava plus pred poslednju četvrtinu. Odbili su nalet rivala trojkom Nedovića i sa +5 (68:63) završili treću deonicu.

Drugu i treću su odigrali bolje nego crno-beli.

Četvrtu deonicu je Partizan otvorio trojkom Ledeja. Zvezda pogodila dvojku na drugoj strani. Partizan je i u ovaj period ušao šuterski bolje raspložen. Ali je i Zvezda imala početni odgovor trojko Davidovca. Na polovini poslednjeg dela susreta, crveno-beli su vodili ssa +7 (75:68) posle koša Nedovića.

Kasnije su igrači Janisa Sferopulosa imali maksimalnih +9 (77:68) a ponovo u centru pažnje bio je Nedović. Nakon toga je Obradović tražio tajm-aut. Odreagovali su dobro igrači Partizana. Serijom 6:0 smanjili na -3 (77:74) nakon koša Avramovića. Posle slabih minuta, Zvezda je odgovorila za +5 (79:74) posle koša Hange nakon grešaka Pantera. Tim skorom ušlo se u poslednji minut.

Branko Lazić je realizovao oba bacanja za +7 (81:74). Hanga potom faulira Avramovića pri šutu za tri poena. Srpski plej je bio precizan za -4. Teodosić i Avramović su bili precizni (83:79) za Zvezdu. Dva bacanja pogodio zatim za +6 Jago Dos Santos (85:79). Avramović je potom promašio trojku, i počelo je slavlje Zvezdinih igrača-

Najbolji kod pobednika bio je Gedraitis sa 17 poena. Teodosić je imao 16 a Bolomboj 14 koševa.

U timu Partizana Ledej je imao 24 poena uz 20 Pantera.

Večiti nakon ovog meča će imati pauzu do kraja meseca. Crno-beli dočekuju Efes u Evroligi a Zvezda gostuje u Minhenu.

Crvena zvezda – Partizan 85:79 (15:18, 28:26, 25:19, 17:16)

Najnovije vesti

ŽELE I MOGU JOŠ VIŠE ZARADITI: Radnik odbio 2.500 000 evra za najboljeg igrača

Kako javlja Mozzart Sport, Radnik iz Surdulice je odbio ponudu od 2.500.000 evra za svog najboljeg igrača Daglasa Ovusua! Surduličani su...

POVEZANE OBJAVE