NADOMAK ISTORIJSKOG USPEHA: Srpkinje imaju aktivan rezultat pred revanš!

Ženska fudbalska reprezentacija Srbije remizirala je 1:1 sa Islandom u baražu za popunu A divizije lige nacija. Naš tim je većim delom meča bio bolji rival i imao loptu u nogama. Oba gola, viđena su sredinom prvog poluvremena.

Srbija je agresivnije počela meč. Od starta su izabranice Dragiše Zečevića držale loptu više u svojim nogama. Bile agilnije u broju šuteva.

Povele su pogotkom Tijane Filipović koja brani boje Spartaka iz Subotice. Radost naših devojaka je kratko trajala. Gost je izjednačio u 24. minutu preko Johansdotir. Taj rezultat je ostao na poluvremenu.

Do kraja je samo požutela Violeta Slović. Naš tim je imao posed, a obe ekipe šutnule su po tri puta u okvir uz po gol.

U drugom delu je Srbija takođe više šutirala i imala loptu u svojim nogama. U 83. minutu smo zbog dva žuta kartona ostali bez Dine Blagojević. Islanđanke to nisu iskoristile da dođu do pobede, pa se meč završio nerešeno.

Revanš je na programu za 4. dana 27. februara u Rejkjaviku.

SPISAK AUSTRALIJE ZA PARIZ: Trojica bivših i jedan nesuđeni košarkaš Večitih

Bliže se Olimpijske igre u Parizu, na kojima se vraća naša košarkaška reprezentacija, nakon debakla na kvalifikacionom turniru za...