Nezaustavljivi Garnaćo častio golovima sa penala saigrače za pobedu Junajteda (VIDEO)

Fudbaleri Mančester Junajteda savladali su na Old Trafordu Everton sa 2-0 u 28. kolu Premijer lige.

Zanimljivo je da su oba gola postignuta sa penala, a oba puta je najstrožije kazne izborio mladi Alehandro Garnaćo.

On je prvo u 10. minutu driblingom izbacio Tarkovskog, koji ga je neoprezno faulirao, pa je Bruno Fernandeš dva minuta kasnije doneo prednost domaćinu.

Potom je u 36. minutu Rašford takođe sa penala duplirao prednost i ispostavilo se postavio konačan rezultat. On je bio siguran sa bele tačke i loptu poslao na suprotnu stranu u odnosu na onu na koju se uputio golman Pikford.

Međutim i za ovaj gol je najzaslužniji Garnaćo, koji je prethodno kao vihor prošao u šesnaesterac pored trojice fudbalera gostiju, dok ga Ben Godfri nije nepropisno zasutavio na ivici kaznenog prostora.

Junajted sada sa 47 bodova zauzima šestu poziciju na tabeli Premijer lige, sa tri boda manjka, ali i sa dve utakmice više, u odnosu na Totenhem, koji je na poziciji koja vodi u evropska takmičenja.

Everton je još uvek u opasnoj poziciji pošto zauzima tek 16. mesto na tabeli sa 25 sakupljenih bodova.

Bolonja kiksnula u borbi za Ligu šampiona, Salemakers neverovatnim golom spasao bod (VIDEO)

Fudbaleri Bolonje remizirali su na svom terenu protiv Udinezea, pošto je utakmica završena rezultatom 1-1. Tako je ovogodišnja senzacija...