Čelsi slavio u efikasnom okršaju protiv Svraka, Petrović “požuteo” (VIDEO)

Fudbaleri Čelsija savladali su na Stamford Bridžu Njukasl sa 3-2, u utakmici 28. kola Premijer lige.

Nikolas Džekson je domaćina već u 6. minutu doveo do prednosti, ali je Aleksander Isak u samoj završnici poluvremena sprečio da Plavci odu na pauzu sa vođstvom, pošto je zatresao mrežu u 43. minutu.

Kol Palmer je u 57. minutu vratio prednost Čelsiju i tako kompletirao učinak, nakon asistencije kod prvog pogotka.

Mudirk je u 76. minutu povisio na 3-1, pet minuta nakon što je kročio na teren, zamenivši Sterlinga.

Konačan rezultat postavio je Džejkob Marfi u 90. minutu, ali nije bilo vremena za preokret.

Na golu Čelsija stajao je srpski golman Đorđe Petrović, kome je u 71. minutu pokazan žuti karton zbog faula.

Iako je slavio večeras, Čelsi je i dalje na 11. poziciji sa 39 bodova, mesto iza današnjeg rivala, koji ima bod više.