FA KUP: Silva odveo Siti u polufinale (VIDEO)

Fudbaleri Mančester Sitija drugi su polufinalisti FA kupa. Rutinski su savladali Njukasl 2:0 i pridružili se Koventriju.

Potpunu terensku dominaciju, Građani su krunisali u 13. minutu. Poveli su golom Bernarda Silve. Lopta je na putu ka golu zakačila jednog od igrača gostiju.

Siti je u 31. minutu duplirao vođstvo, a strelac je ponovo bio portugalski internacionalac. Žeremi Doku je pred poluvreme imao odličnu šansu. Posle ubacivanja u prostor, istrčane kontre, odbranio mu je Martin Dubravka.

Sa dva gola viška je Siti otišao na odmor.

U drugom poluvremenu Građanima nisu bili potrebni golovi. Sačuvali su stečeno iz prvih 45. minuta. Sutra se igraju preostala četvrtfinala: Čelsi – Lester i Mančester Junajted – Liverpul.

NIJE SAMO POBEDA: Dortmud protiv PSŽ-a obezbedio LŠ i naredne sezone!

Fudbaleri Borusije Dortmund stekli su prednost pred drugi meč polufinala Lige šampiona protiv Pariz Sen Žermena. Golom Niklasa Filkruga slavili...