GOSTOVANJE U MOSKVI: Rusija razbila Srbiju! (VIDEO)

Fudbaleri Srbije poraženi su od Rusije 4:0 nakon prijateljskog susreta odigranog u Moskvi. Nesmotrenost igrača koji nastupa u tamošnjoj ligi Milana Gajića, u potpunosti je odredila dalji tok utakmice. Naš tim je izgledao veoma loše na čitavom duelu, a Rusi stvarali šanse.

Prvu ozbiljniju priliku imao je Andrija Živković u 8. minutu. Tadić ga je uposlio, a on iskosa bio neprecizan. Pokušali su i Rusi, ali je Petrović u 10. minutu pokupio loptu. Rusija je povela na isteku 20 minuta igre.

Prethodno je nakon gledanja VAR snimka, potvrđen direktan crveni karton Milanu Gajiću kao poslednjem igraču odbrane.

Anton Mirančuk je bio siguran sa 11 metara.

Igrač manje je potpuno poremetio početni koncept meča našem timu. Rusi to koriste i poveli su 2:0 u 32. minutu kada se u strelce upisao Osipenko. Pavlović mu je praktično spustio loptu nakon centašuta, a on iskoristio poklon.

Srbija je posle toga imala dve prilike. Jović je nakon lepe akcije pravo šutirao u Safonova. Potom je neprecizan bio i Mijat Gaćinović koji je pokušao da uhvati makazice. Rusi su sa ta dva gola otišli na odmor.

U drugom poluvremenu su brzo postigli treći gol. U 55. minutu strelac je rezervista Aleksej Mirančuk.

Desio se i kraći prekid meča. Sergejev je potom šutirao u 74. minutu, ali su Rusi pogodili staviu. Osam minuta kasnije su i pogodili prečku. Nisu se zaustavili u timu Zbornaje. U 88. je Zaharjanu poništen gol.

Potom su u nadoknadi ipak dali domaćini četvrti pogodak. Sergejev je bio strelac za potpuni debakl našeg tima.

Srbija nakon ovog duela gostuje Kipru 25. marta. Rusi će igrati sa Paragvajem istog dana.

Rusija – Srbija 4:0 (2:0)

Mirančuk 22′, Osipenko 32′, Aleksej Mirančuk 55′

Rusija: Safonov , Volkov, Siljanov, Osipenko, Hlusevič, Hlebov, Barinov, Mirančuk , Obljakov, Golovin, Cjukavin

Srbija: Petrović, Gajić, Eraković, Pavlović, Mladenović, Zdjelar, Lukić , Živković, Tadić, Gaćinović, Jović

Srbija na korak od novog predstavnika u ABA ligi posle “čuda”! (VIDEO)

Košarkaši Vojvodine plasirali su se u finale ABA 2 lige pošto su uspeli da nadoknade zaostatak od čak 18...