RADUJE SE I PARTIZAN: FMP srušio Budućnost u Železniku!

Košarkaši FMP-a pobedili su ekipu Budućnosti 84:76 u 24. kolu ABA lige. Upisali osmu pobedu, a Podgoričanima zakomplikovali borbu za drugo mesto. Od početka do kraja su diktirali ritam.

Domaćin iz Železnika bolje je počeo utakmicu. Krajem prve četvrtine vodio +9 (21:12).

FMP je imao plus i tokom druge četvrtine. Na kraju prvog poluvremena bilo je nerešeno (38:28)

I u trećoj četvrtini se vodila neizvesna borba. FMP je imao minimalnu prednost. Ipak, do kraja ovog perioda su je uvećali. Na ulasku poslednjih 10 minuta su imali +12 (64:52)

U tom periodu lako držali višak igrači domaćina. Budućnost u poslednja dva minuta prišla na -6 (76:70). Rebec je odbio nalet trojkom, a FMP potom priveo kraju utakmicu. Predvodio ih je Andrija Stepanović sa 30 poena uz 21 koš Simovića.

Kod Podgoričana, Mekinli Rajt imao je 30 poena uz 11 Ferela.

Standings provided by Sofascore

PLANIRAJU POJAČANJE: Efes dovodi člana najbolje petorke Evrokupa?

Košarkaši Efesa sezonu u Evroligi završili su nakon prve plej-in utakmice. Poraženi su od Virtusa i nastavljaju takmičenje u domaćim...