POSLE PENAL RULETA: Gruzija je na EP!

Fudbaleri Gruzije, plasirali su se na Evropsko prvenstvo. Nakon 0:0 u finalu baraža, savladali su Grčku na penale. Tako će prvi put u istoriji igrati na kontinentalnom šampionatu. Heleni su ga osvojili pre tačno 20 godina.

EURO 2024: Francuska - Poljska | Nizozemska - Austrija | Danska - Srbija | Engleska - Slovenija

Prvo poluvreme ovog mini finala se završilo bez golova. Posed je bio na strani Grčke.

Ipak, Gruzija je imala pet šuteva ka golu. Grci nijedan u okvir za prvih 45. minuta.

Potom su Heleni dodali gas u drugom delu sa posedom. Preokrenuli i situaciju sa šutevima. Nakon drugih 45. minuta, nijedan tim nije uputio udarac ka okviru gola svedočeći veoma tvrdoj utakmici.

Ništa novo nije viđeno ni u prvom produžetku. Ni u drugom. Utakmica je rešena nakon jedanaesteraca.

Promašaj Jakumakisa, koštao je bivše šampione Evrope plasmana na ovogodišnje takmičenje.

Tako će selekcija Gruzije u grupi na EP biti sa Turskom, Portugalom i Češkom.

Rade Bogdanović dao savet Tadiću: Pozdravi se sa reprezentacijom i idi!

Stižu prve reakcije posle još jednog lošeg rezultata srpske fudbalske reprezentacije. Analitičar RTS-a Rade Bogdanović, u svom stilu, bez dlake...