BORBA ZA FINALE: Radonjić izborio minimalan minus pred revanš

U polufinalu FIBA Evrokupa, Vareze je savladao Bahčešehir 81:80 u prvom meču u Italiji.

U drugom po rangu FIBA kluposkom takmičenju eliminacione utakmice se igraju na koš razliku.

Bio je to izjednačen meč tokom čitavih 40 minuta. Ekipa koju sa klupe predvodi Dejan Radonjić je odigrala odličnu prvu četvrtinu posle koje su imali 7 poena viška, ali je Vareze na krilima Nika Meniona uspeo da preokrene do poluvremena i da vodi 3 razlike na velikom odmoru.

Čitavo drugo poluvreme je bilo u egalu, a turski tim je imao češće vođstvo. U završnici Italijani su bili srećniji i umešniji, a Bahčešehir je imao i napad za vođstvo 20 sekundi pre kraja ali je Kavano promašio zicer.

U Radonjićevoj ekipi Butel je postigao 23 poena, Kavano 15, Bucijel 10 uz 13 skokova.

Kod Varezea Moreti 17 poena, Menion 15, a bivši košarkaš FMP-a Beson 15.

U drugom polufinalu nemački Čemnic je kao gost deklasirao Bilbao 98:73 i praktično obezbedio finale.

SERIJA A: Salernitana i matematički ispala, Frozinone pobegao iz zone ispadanja (VIDEO)

U prvom meču 34. kola Serije A, Frozinone je savladao Salernitanu 3:0. Ekipa sa juga Italije je ovim porazom i...