EK: Alimpijević izborio majstoricu

Košarkaši Bešiktaša uspeli su da izjednače u polufinalnoj seriji Evrokupa pošto su na svom parketu savladalifrancuski Burg7

Gosti su bili bolji rival u prvom poluvremenu i uspeli su da odu sa 4 poena viška na veliki odmor.

Ipak, u nastavku ekipa Dušana Alimpijevića je zaigrala agresivnije u odbrani inapravili su i dvocifrenu prednost. Meč je bio u prekidu jedno vreme pošto je košarkaš domaćih Mičel doživeo potres mozga posle stravičnog pada na glavu, ali je Amerikanac posle nekoliko minuta uspeo da se povrati i da stane na noge.

U završnici Burg je pripretio i prišao na 5 poena minusa, ali trojka Nidama na 90 sekundi pre kraja je praktično prelomila meč.

Majstorica je na programu u sredu u Francuskoj, a satnica još uvek nije poznata.

Najefikasniji kod pobednika bili su Metjuz i pomenuti Mičel sa 17 poena, Delgado je postigao 13 poena uz 9 skokova, a Marko Simonović je ubacio 11 poena uz 6 skokova i indeks 24 što ga čini najkorisnijim igračem na utakmici.

Kod Burga Majk je ubacio 19 poena.

UZBUNA U CRNO-BELOM TABORU: Hitan sastanak u Partizanu!?

Nakon poraza od TSC-a 2:1 u 32. kolu Superlige Srbije sastaće se Upravni odbor FK Partizan, javlja MaxBet Sport.  Kako javlja...