Atalanta rutinski protiv Napolija (VIDEO)

U prvoj utakmici 30. kola italijanske Serije A, fudbaleri Atalante slavili su ubedljivo protiv Napolija rezultatom 3:0.

Napoli svoje šanse promašivao, a Atalanta ih u ogromnom procentu realizovala. Prvu u 26. minutu kada je Aleksej Mirančuk pogodio na asistenciju Marija Pašalića.

Ruskom napadaču se piše asistencija kod drugog gola Atalante, mada je to bila prava majstorija Đanluke Skamake.

Iz kolena je pogodio sa 20-ak metara i, praktično, već tada su raspršene sve nade Napolija.

Domaći su u nastavku promašivali prilike, a pre svih ističe se situacija kada je Pjotr Zjelinski pogodio stativu fenomenalnim volejem. I Viktor Osimen je još jednom bio zaustavljen, iako se trudio, ali je u makar jednoj od dve velike šanse lopta morala da završi u mreži.

Ipak, Teun Kupmajners u 88. minutu vrlo lepim udarcem levom nogom stavio tačku na ovaj susret.

Atalanta je ovim trijumfom na 6. mestu sa 50 bodova pobegla Napoliju, koji je ostao jednu poziciju ispod sa 45.