PARTIZAN POBEDIO BUDUĆNOST: Ledej junak crno-belih

U okviru 25. kola ABA lige košarkaši Partizana su kao gosti savladali Budućnost rezultatom 89:83.

Pravi derbi je viđen u prvom delu ovog meča u Morači. Posle prvih 20 minuta igre u Podgorici je bio potpuni egal između Budućnosti i Partizana, a rezultat je bio 44:44. Partizan je pogodio devet trojki, dok je domaćin postigao tri manje. Tanasković je pred kraj prvog dela doveo Budućnost u vođstvo, ali onda Džejms Naneli vezuje dve trojke i Partizan je poveo sa 38:35. To je bio početak pravog trojkaškog obračuna, jer je na drugoj strani Flečer Megi zatim vezao tri trojke, a Partizan je odgovarao novom trojkom Nanelija, pa još jednom Zeka Ledeja. Poslednju akciju pred veliki predah imao je Partizan. Obradović je tražio tajmaut, crno-beli su imali tri sekunde na raspolaganju, Kaminski dobija loptu za šut za tri ali nije bio precizan, pa se na odmor otišlo nerešenim rezultatom.

Treća četvrtina u potpunosti je pripala šampionu ABA lige, zahvaljujući Zeku Ledeju su crno-beli stekli prednost od sedam poena pred poslednjih deset minuta meča. Partizan je s velikom razlikom ušao u poslednjih 10 minuta, ali se onda dogodio veliki pad kao protiv Olimpijakosa. Budućnost je igrala dosta bolje, pa se u poslednjih nekoliko minuta, prišli na samo poen zaostatka. Prelomni momenat se dogodio na 29 sekundi do kraja utakmice, Zek Ledej je dobio loptu, imao je pored sebe dva igrača, ali je pogodio neverovatnu trojku i tako odveo svoj tim na ogromnih +4 u tom momentu.

Najefikasniji na meču bio je Zek Ledej sa 22 poena, 19 je dodao Kevin Panter, dok je Džejms Naneli imao 15 poena. Kod Budućnosti se istakao Flečer Megi sa 17 poena dok je Kenan Kamenjaš dodao 14

Real Madrid pobedio, pa mu Đirona donela titulu! (VIDEO)

Fudbaleri Real Madrida osvojili su 36. titulu šampiona Španije. To je jasno nakon pobede Kraljevskog kluba nad Kadizom i poraza...