Kecmanović poražen od nekadašnjeg TOP 10 igrača, sledi veliki pad na ATP listi

Srpski teniser Miomir Kecmanović poražen je na startu turnira u portugalskom Eštorilu od Roberta Bautiste-Aguta, nekadašnjeg TOP 10, a sada 93. igrača sveta.

35-godišnji Španac bio je bolji sa 2:0, po setovima 6:1 i 7:5.

Pošto je prošle godine na ovom turniru igrao finale, našeg tenisera očekuje pad od preko 10 mesta na ATP listi.

Kecmanović je tako potvrdio lošu formu koja je usledila nakon Australijan opena, pošto je kao šesti nosilac izgubio od igrača koji svakako nije tipičan španski teniser, pošto mu je beton omiljena podloga.

U prvom setu Bautista-Agut je posao završio ekspresno brejkovima u četvrtom i šestom gemu, dok našem igraču nije dozvolio nijednu priliku za brejk.

Kecmanović je propustio dve šanse za brejk na početku drugog seta, da bi servis izgubio pri rezultatu 5:5, a u sledećem gemu Španac je završio meč.

U narednom kolu iskusni Španac sastaće se sa pobednikom meča između svog sunarodnika Pedra Martineza i Nemca Danijela Altmajera.

Radnički pred gostovanje Zvezdi: poznato je koliko je teško pobediti na njihovom bazenu

Godinama unazad standardni rivali u nokaut fazi domaćih takmičenja, Crvena zvezda i Radnički, započinju polufinalnu seriju plej-ofa Super lige...