Arsenal ubedljivom pobedom do prvog mesta (VIDEO)

Fudbaleri Arsenala savladali su Brajton u gostima sa ubedljivih 3-0 u 32. kolu Premijer lige i tako bar na kratko preuzeli liderksu poziciju.

Na poluvremenu su Tobdžije vodile sa 1-0 posle gola Bukaja Sake sa penala. Tome je prethodio faul Lemptija u šesnaestercu nad Gabrijelom Žezusom.

Prednost je duplirao Kai Haverc u 62. minutu, kada je odlično ispratio akciju svog tima i nakon dodavanja Žoržinja postigao gol sa peterca.

U 86. minutu nemački napadač je zabeležio i asistenciju kada je izbacio Trosara u potpupno otvorenu kontru, koju Belgijanac nije propustio, pa je postavio konačan rezultat.

Arsenal se tako našao na prvoj poziciji sa 71 bodom, prestigavši Liverpul, koji ima bod manje i sutra ga očekuje derbi sa Mančester Junajtedom.