Juniori drugi na nezvaničnom prvenstvu sveta, igrač Partizana u idealnoj petorci

Juniorska košarkaška reprezentacija Srbije zauzela je drugo mesto na prestižnom “Albert Švarcer” turniru, koji se održava u Manhajmu i predstavlja nezvanično prvenstvo sveta u ovom uzrastu.

Naše košarkaške nade u finalu su poražene od Australije sa 71:65 (11:14, 19:16, 21:14, 20:21).

Nakon neizvesnog prvog poluvremena, Australijanci su tokom treće i četvrte deonice dolazili do dvocifrene prednsoti, ali nisu uspevali da prelome utakmicu, iako naše košarkaše nije služio šut.

Međutim, u neizvesnoj završnici su Australijanci pri vođstvu od 67-65 iskoristili tehničku i nesportsku ličnu, i sa četiri ubačena bacanja rešili duel za trofej.

U prvom delu takmičenja, Srbija je u B grupi savladala Egipat 94:71, Kinu 99:75, Nemačku U17 98:35 i Grčku 89:57, dok je poražena od Italije 73:69. U polufinalu su naši juniori bili bolji od Nemačke U18 rezultatom 82:76.

Najefikasniji pojedinac i MVP finala bio je Roko Zikarski sa 20 poena, dok se plejmejker Partizana Savo Drezgić našao u idealnoj pateroci turnira.

SAM SE NUDI! Sprema se senzacionalan povratak Kontea u bivši klub? Navijači mu jednu stvar ne mogu zaboraviti

Nekadašnji menadžer Čelsija koji je s istim klubom osvojio zadnju premierligašku titulu 2017., Antonio Konte, ponudio je svoje usluge...