ABA: Partizan ubedljivom pobedom završio regularni deo

Košarkaši Partizana došli su do pobede u poslednjem kolu ABA lige pošto su kao domaćini savladali Zadar 113:74 i na taj način se revanšiali Zadru za poraz u prvom delu sezone.

Meč nije imao rezultatski značaj, što se i osetilo na terenu kod obe ekipe.

Partizan je već posle prvih 20 minuta ima dvocifreno vođstvo. Prva četvrtina je završena 20:11 za domaće, dok je u drugom periodu višena prava revija košarka u kojoj je ukupno palo 65 poena – 35:30 za crno-bele.

Željko Obradović je iskoristio ovaj meč da pruži šansu igračima koji nisu imali značajniju minutažu ove sezone i raspodelio ju je ravnomerno pred važan meč sa Valensijom u Evroligi.

Nastavili su crno-beli sa dobrom igrom i u drugom poluvremenu i prednost je konstantno rasla išlo se ka 100 postignutih poena u atraktivnoj igri za publiku. Na kraju 113:74.

Čak šest igrača kod Partizana je bilo dvocifreno – Avramović 18 poena (indeks 33), Smit 16, Naneli 14, Panter 13, Koprivica 12 (indeks 24),

Partizan će u 1/4 finalu plej ofa igrati protiv Igokee, dok će Zadar igrati protiv Budućnosti.

Crno-bele pre toga očekuje meč u petak sa Velsnijom u oviru poslednjeg kola Evrolige.