EVROLIGA: Monaku i Realu dramatični finiši!

Od 19 sati igrale su se dve utakmice 34. kola Evrolige.

Monako je pobedio Bajern 89:85

Tim Saše Obradovića je imao +7 tokom prve četvrtine. Do kraja perioda uvećali na +15 razliku i ubacili Bavarcima 29 poena. Održavali to u drugoj četvrtini i nakon 20 minuta vodili 52:30. U istom ritmu nastavili i kroz 3/4, ali su pri njenom kraju popustili i primili Kneževi 30 poena. Bili blizu Bavarci.

U neizvesnom finišu se Monako bolje snašao. Majk Džejms sa bacanja potvrdio trijumf.

Madriđani su tokom prve deonice imali minimalni suficit od 4 poena. S početka drugog perioda, to je bilo +7 za goste. Real imao na kraju poluvremena 31:25. U trećoj četvrtini, Real samo održavao stečeno. Žalgiris na ulasku u poslednju imao aktivan rezultat u susretu na mali broj poena.

Kevarijus Hejs pogodio trojku, a susret rešio Gabrijel Dek. Najefikasniji kod pobednika bili su Musa sa 17 i Hezonja sa 16 poena kao jedini dvocifreni. Menek i Evans imali su po 14 poena kod Žalgirisa.

OPROŠTAJ OD MADRIDA: Sjajni Čeh izbacio Nadala!

Španski teniser Rafael Nadal neće igrati četvrtfinale mastersa u Madridu. Poražen je sa 2:0 od Čeha Jirija Lehečke pred domaćom...