Kecmanović pobedio Gofana u Bukureštu

Srpski teniser Miomir Kecmanović plasirao se u drugo kolo ATP turnira u Bukureštu pobedom nad Davidom Gofanom sa 2:1, po setovima 6:4, 3:6 i 6:3.

Kecmanović je brejkom poveo sa 3:1 u prvom setu, ali je potom Belgijanac, nekada TOP 10 igrač a sada 100. na svetu, sa dva uzastopna gema izjednačio. Ipak, Miomir je odmah uzvratio, a potom sačuvao prednost i poveo sa 1:0.

U drugom setu je ključan bio brejk Gofana kojim je poveo sa 5:3, pošto je potom rutinski završio set svojim servisom i odveo meč u odlučujući set.

Tamo je presudio Kecmanovićev brejk u četvrtom gemu, jedini u ovom delu meča, a u šestom je propustio još jednu brejk loptu, dok protivniku nije dozvolio šansu da mu oduzme servis.

U osmini finala protivnik će mu biti Španac Pedro Martinez, koji je takođe sa 2:1 savladao svog zemljaka i vršnjaka Karlosa Tabernera.

Radnički pred gostovanje Zvezdi: poznato je koliko je teško pobediti na njihovom bazenu

Godinama unazad standardni rivali u nokaut fazi domaćih takmičenja, Crvena zvezda i Radnički, započinju polufinalnu seriju plej-ofa Super lige...