Virtus eliminisao Efes u Istanbulu, uzalud odlična partija Klajburna

Košarkaši Virtusa savladali su Efes u Istanbulu sa 67-64, u utakmici plejin-a Evrolige, i na taj način eliminisali turski tim, koji je obezbedio šansu za plejof ubedljivom pobedom nad Crvenom zvezdom u poslednjem kolu.

Iako je domaćin poveo dvocifrenom razlikom već u prvoj četvrtini, Virtus ih je sustigao i utakmica je bila neizvesna gotovo do samog kraja, ali je u završnici ipak bio bolji italijasnki predstavnik. Presudila je trojka Lunberga na 11 sekundi do kraja.

Uzalud je blistao Vil Klajburn sa 22 ponea i 5 skokova, kao i Šejn Larkin sa 16 poena, pošto su ostali bez plejofa.

U pobedničkoj ekipi Tornike Šengelija zabeležio je 13 poena, 4 skoka i 3 asistencije, dok su Avudu Abas i Ifen Lunberg (po 7 skokova i asistencija) uknjižili po 12.

Virtus sada očekuje borba sa Baskonijom, koja je poražena od Makabija nešto ranije, a pobednik će u plejofu igrati sa madridskim Realom, prvoplasiranim nakon ligaškog dela.

ATP MADRID: Nadal u svom stilu, posle tri sata, u osmini finala

Španski teniser Rafael Nadal savladao je Pedra Kaćina u trećem kolu mastersa u Madridu posle tri seta 6:1, 6:7,...