Belingem junak Madrida: Real pobedio Barselonu (VIDEO)

U okviru 32. kola La Lige fudbaleri Real Madrida savladali su Barselonu posle preokreta rezultatom 3:2.

Heroj tima iz Madrida je Džud Belingem, koji je postigao gol za pobedu u 91. minutu meča. Povela je Barsa posle samo šest minuta igre, Rafinja je izveo korner sa desne strane i poslao loptu na drugu stativu gde je Andreas Kristensenpostigao pogodak. Real je brzo stigao do izjednačenja, Lukas Vaskez prošao je po desnoj strani u 17. minutu, gde ga je u šesnaestercu faulirao mladi štoper Barse Kubarsi, a sudija je pokazao na penal. Precizan sa penala bio je Vinisujus Žunior, a sa tim rezultatom se otišlo na poluvreme.

Barsa je drugi put povela u 67. minutu, golom Fermina Lopeza, ali je Real eskpresno izjednačio preko Lukasa Vaskeza u 69. minutu. Real je do pobede došao u prvom minutu nadoknade, a strelac je bio fenomelani Belingem.

Šest kola pre kraja šampionata Real ima 11 bodova prednosti u odnosu na Barselonu i blizu je osvajanja titule.