Atalanta u finalu Kupa Italije, Milenković tragičar

Fudbaleri Atalante drugi su finalisti Kupa Italije. Oni su savladali Fiorentinu rezultatom 4:1.

Tragičar tima iz Firence bio je srpski reprezentativac Nikola Milenković koji je dobio direktan crveni karton u 53. minutu susreta.

Atalanta je povela već od osmog minuta kada je Teun Kopmajners pogodio, ali je start srpskog defanzivca nad Đanlukom Skamakom, kojem je poništen gol u 13. minutu, koštao više od gola holandskog fudbalera.

Vićenco Italijano je bio primoran da izvede iz igre Andreu Belotija i uvede Lukasa Martinesa koji će u 68. minutu uprkos hendikepu doneti izjednačenje gostima.

Taj rezultat je vodio Fiorentinu dalje čitavih sedam minuta pre nego što je Skamaka pogodio za novo vođstvo Atalante, da bi Ademola Lukman u petom, odnosno Mario Pašalić u osmom minutu nadoknade poslali Gasperinijev tim u finale.

Tamo ih čeka Juventus koji je bio bolji od Lacija.

Silan Dortmund, Bajernu ni bod u Štutgartu

Fudbaleri Borusije Dortmund slavili su na svom terenu protiv Augzburga rezultatom 5:1. oleadu na Vestfalenu je otvorio Mukoko u četvrtom...