Partizan voli sedmerce: Marjanović izborio majstoricu u Šapcu

Rukometaši Partizana izjednačili su u polufinalnoj seriji protiv Metaloplastike na 1:1 pošto su na Banjici slavili posle boljeg izvođenja sedmeraca. Posle 60 minuta igre rezultat je bio 32:32.

Podsetimo, crno-beli su nedavno osvojili Kup Srbije pošto su isto na peterce savladali Vojvodinu u finalu.

Junak meča bio je veteran na golu Partizana Nemanja Marjanović koji je u penal seriji odbranio dva sedmerca Milanu Jovanoviću i na kraju Mateju Dodiću.

U regularnom delu Metaloplastika je bila gotovo čitavim tokom meča u vođstvu, ali su domaći na kraju imali veliku priliku da pobede preko Šotića.

Kod Partizana najefikasniji je bio Uroš Kojadinović koji je postigao 12 golova tokom 60 minuta i dva u penal seriji. Nemanja Obradović je dao šest pogodaka, u nastavku su se razigrali Veljko Popović i Mladen Šotić sa po četiri. Marjanović je imao sedam odbrana tokom 60 minuta, od toga dva sedmerca plus dva u penal-ruletu.

Šapčane su predvodili Milan Jovanović sa osam, Vojislav Brajović i Domagoj Alilović sa po pet pogodaka.

Majstorica se igra u četvrtak u Šapcu.

NBA OBJAVILA: Još jedna nagrada, on je sportsmen godine

U najjačoj ligi sveta uveliko teče takmičenje u plej-ofu. Boston se već plasirao u finale istoka. Njujork, Dalas i Denver su...