LK: Golovi padali kao kiša, Aston Vila kvari utisak iz Premijer lige – Daglas Luiz kompletan tragičar! (VIDEO)

Večeras su odigrane prve utakmice polufinala Lige konferencija, a pobede su zabeležili Olimpijakos i Fiorentina.

Olimpijakos je na Vila Parku šokirao ovogodišnji hit Premijer lige Aston Vilu i poneo prednost od 4-2 u Pirej.

Gosti su poveli sa 2-0 golovima Ajuba El Kabija u 16. i 29. minutu, da bi nadu doneo Oli Votkins u nadoknadi prvog dela utakmice.

Ubrzo nakon povratka na teren, Musa Dijabi je neutralisao prednost crveno-belih i izjednačio na 2-2.

Tada je usledio pravi šok za domaće i brza promena raspoloženja na Vila Parku, pošto je El Kabi sa penala samo četiri minuta kasnije kompletirao het-trik i vratio vođstvo svom timu. Tome je prethodilo igranje rukom u šesnaestercu Daglasa Luiza.

Santijago Heze je potom u 67. minutu prednost ponovo povisio na dva gola, posle gola sa preko 20 metara, ali i nespretne reakcije golmana Olsena.

Daglas Luiz je ulogu tragičara upotpunio promašenim penalom u 84. minutu, kada nije “prihvatio” uzvraćeni “poklon” nakon igranja rukom u šesnaestercu Olija od strane Davida Karmoa.

Ništa manje nije bilo efikasno ni na Artemio Frankiju, ali Fiorentina nije razočarala svoje navijače pošto je na kraju pobedila Klub Briž sa 3-2.

Sotil je doveo u vođstvo Ljubičaste već u 5. minutu, a Vanaken sa penala izjednačio u 17.

Ipak, golom Andree Belotija u 37. minutu domaćin je ipak vodio sa 2-1 na poluvremenu.

Brazilac Igor Tijago je doveo uzbuđenje do vrhunca golom u 63. minutu, neposredno nakon što je njegov tim ostao sa igračem manje na terenu posle drugog žutog kartona za Rafaela Onjediku.

Tim iz Firence je brojčanu prednost ipak iskoristio tek u zaustavnom vremenu, kada je Mbala Enzola doneo pobedu.

Finalisti će biti popznati nakon revanš mečeva, koji će biti odigrani 9. maja.

Najmlađe kontinentalno, reprezentativno, takmičenje

Kada bi vas neko pitao: “Imaš li 1 EURO?”, odgovor bi verovatno, ko iz topa, bio potvrdan. A, kada...