LIGA ŠAMPIONA: Nadomak trofeja, Humels overio finale! (VIDEO)

Fudbaleri Borusije Dortmund prvi su finalisti Lige šampiona. I u drugom meču polufinala, savladali su PSŽ minimalnim rezultatom 1:0 na Parku prinčeva. Iako je tim iz grada svetlosti bio nadmoćan po broju šuteva.

Prvo poluvreme u Parizu završeno je bez golova. Domaćin je imao veći posed lopte. A i više udaraca na gol uz 3:2 za PSŽ kada je reč o onima u okvir.

Borusija je tako nakon prvih 45 minuta zadržala prednost iz Dortmunda.

Nedugo po početku drugog dela, Milioneri su duplirali prednost koju su doneli iz Nemačke. U 50. minutu vodeći gol postigao je Mats Humels na centaršut Julijana Branta iz kornera. Pre toga je PSŽ u jednom napadu, dvaput pogodio stativu.

I na tribinama je bilo zanimljivo jer su navijači PSŽ-a palili zastavu Borusije.

Humelsov gol ostao je jedini na meču. Parižani su uputili veliki broj šuteva ka Gregoru Kobelu. Pogađali su i stativu i prečku, ali nisu se plasirali u borbu za titulu.

Sutra u revanšu drugog polufinala, Real dočekuje Bajern. Nakon prvog meča bilo je 2:2.

Počinje turnir u Ženevi: Novak tempira formu za RG

Najbolji teniser svih vremena Novak Đoković će nastupati na ATP turniru u Ženevi što će mu ujedno biti i priprema za drugi grend-slem...