Samardžić golom vodi Udineze ka opstanku, a sebi oteževa transfer (VIDEO)

Fudbaleri Udinezea zabeležili su važnu pobedu od 2-0 na gostovanju Lećeu, u 36. kolu Serije A.

Reprezentativac Srbije Lazar Samardžić potvrdio je golom pobedu u 85. minutu utakmice, kada je natrčao na loptu nakon odbitka.

Prethodno je Lorenco Luka u 36. minutu doneo prednost Zebrama golom glavom posle centaršuta Pajera.

Udineze je sa nova tri boda došao do 15. mesta, ali sa 33 boda je još uvek samo na bod prednosti od Empolija i Frozinonea, dok Kaljari na poziciji iza ima isti broj bodova.

Ovo bi mogla da bude važna pobeda u borbi za opstanak, a zanimljivo da bi na taj način bio otežan eventualni transfer Samardžića u neki veliki klub, pošto je veliko interesovanje za njega.

Pobedu je ostvarila i Fiorentina, koja je na Artemio Frankiju savladala Moncu sa 2-1.

Milan Đurić je gostima doneo prednost već u 9. minutu, ali je Gonzales poravnao rezultat u 32. minutu. Presudan je bio gol Artura Mela u 78. minutu, kojim su Ljubičasti došli do preokreta.

Tim iz Firence je sada na osmom mestu tabele, koje vodi u Ligu konferencija naredne sezone.

DA OBNOVIMO GRADIVO: Da li je počela Olimpijada ili Olimpijske igre?

Večeras je u toku ceremonija svečanog otvaranja 33. modernih letnjih Olimpijskih igara, koje se održavaju u Parizu. Upravo tako...