LE: Atalanta upropastila sezonu Bajeru na kraju, Lukman het-trikom doneo trofej! (VIDEO)

EURO 2024: Srbija - Engleska | Slovenija - Danska | Poljska- Nizozemska ↓↓↓

Fudbaleri Atalante osvojili su Ligu Evrope, nakon ubedljive pobede u finalu, održanom u Dablinu, nad Bajer Leverkuzenom sa 3-0.

Na taj način je tim iz Bergama upropastio idealnu sezonu nemačkog kluba, koji je prekinuo dugogdišnju dominaciju minhenskog Bajerna u Nemačkoj i okitio se titulom šampiona Bundeslige.

Junak utakmice svakako je Nigerijac Ademola Lukman, koji je postigao sva tri gola.

Tim iz Bergama poveo je već u 12. minutu, kada je odbrana nemačkog tima odreagovala veoma loše. Zapakosta je sa desne strane po zemlji poslao loptu kroz šesnaesterac, a nakon što niko nije odreagovao, Ademola Lukman se prikrao pored neopreznog Palasiosa i doneo prednost od 1-0 italijanskom predstavniku.

Prednost je duplirao isti igrač u 26. minutu, kada je sa oko 18 metara zatresao mrežu, nakon što se prethodno driblingom oslobodio dvojice čuvara i izborio sebi poziciju za šut.

Sve dileme Lukman je razrešio u 75. minutu, kada je kompletirao het-trik novi sjajnim pogotkom.

ŽELE I ONI TITULU: Raspucani Mamford, Hapoel uzvratio udarac

Košarkaši Hapoela iz Tel Aviva izjednačili su na 1-1 u finalu prvenstva Izraela protiv Makabija. Slavili su ubedljivo na svom...