Član legendarne petorke Kingsa novi trener Sakramenta

Sakramento Kingsi su odlučili da zadrže Daga Kristija kao glavnog trenera, potpisujući s njim višegodišnji ugovor nakon njegove uspešne uloge kao privremenog trenera tokom sezone 2024/25. Kristi je preuzeo tim krajem decembra 2024. godine, nakon otpuštanja Majka Brauna, i vodio ekipu do skora od 27 pobeda i 24 poraza, uključujući i učešće u plej-in turniru .​

Novi generalni menadžer Kingsa, Skot Peri, koji je nedavno preuzeo tu funkciju, odlučio je da Kristiju pruži priliku da nastavi sa radom na klupi tima. Kristi, bivši igrač Kingsa, bio je pomoćni trener od 2021. godine pre nego što je preuzeo ulogu privremenog trenera.​

Ova odluka dolazi nakon što su Kingsi završili sezonu sa skorom 40-42 i eliminacijom u plej-in turniru od Dalas Maveriksa. Kristijev zadatak će biti da stabilizuje tim i pokuša da vrati Kingse u plej-of nakon dve uzastopne sezone bez učešća u doigravanju.

Kristi je tokom svoje igračke karijere proveo više od četiri sezone u Kingsima, poznat po svojoj odbrambenoj igri i liderstvu na terenu. Bio je član legendarne ekipe zajedno sa Vladom Divcem i Peđom Stojakovićem. Njegovo imenovanje za glavnog trenera donosi nadu navijačima da će bivši igrač uspeti da prenese svoju strast i iskustvo na novu generaciju igrača Sakramenta.

Najnovije vesti

BOSNA NE STAJE: Još jedno veliko pojačanje pred dolazak Zvezde u Sarajevo!

Bosna ove sezone igra solidno u ABA ligi gde nakon sedam kola imaju skor 4-3. Pritom i realne šanse da...

POVEZANE OBJAVE