Senzacija koja bi odjeknula u svetu košarke.
Evroliga će se naredne godine igrati izvesno sa 20 timova. Već je dogovoreno proširenje,a čeka se i potvrda zvanične liste učesnika. Izvesno je da će Zvezda i Partizan dobiti trogodišnje licence.
Međutim, novinar Nemanja Žorić nagovestio je da bi se mogla dogoditi senzacija. Preneo je informaciju o tome da su Hapoel Tel Aviv i Rasel Vestbruk počeli pregovore.
Hapoel Tel Aviv has made initial contact with former NBA All Star Russell Westbrook.
— Nemanja Žorič (@zoric_nemanja) June 4, 2025
Im told the Eurocup champions are planning to make him an offer with a salary never seen before in European basketball.
Takođe i da mu Izraelski tim nudi nikad viđenu platu u evropskoj košarci.
Međutim, Sportando prenosi da je Vestbruk prošle sezone potpisao ugovor vredan 6.8 miliona dolara sa Denverom na dve godine. Glavni argument u analizi ovog portala, koji ukazuje da se posao neće realizovati, jeste Vestbrukova zarada u NBA ligi.
Sportando piše o cifri od preko 345 miliona dolara samo na ime potpisivanja ugovora. Hapoel već planira da iz NBA lige dovede Vasilija Micića koji neije uopšte dobijao šansu u Finiksu.
Vestbruk je 2008. ušao u Ligu kao 4. pik sa drafta. Nastupao je za Oklahomu, LA Lejkerse, Hjuston, Vašington i Kliperse pre selidbe u Denver.