Olimpijakos je prošle sezone imao zadovoljavajuće rezultate. Možda ne u potpunosti, jer su ispustili trofej Evrolige. Osvojena je titula u Grčkoj protiv večitog rivala.
Sada Pirejci rade na formiranju ekipe. Juče se pronela vest da će Filip Petrušev preći u Dubai iz Crvene zvezde. Kao pozajmljeni igrač Pirejaca, bio je u Beogradu, sada Oliju plaća izlaznu klauzulu.
Međutim, Olimpijakos je već reagovao i jedna od opcija da zameni reprezentativca Srbije je Entoni Gil. Košarkaš koji se pominjao i kao želja Real Madrida. Ali i Fenerbahčea.
Trenutno je slobodan igrač, pošto ga se Vašington odriče. Međutim, on i dalje želi da igra u NBA, tako da će Olimpijakos imati težak zadatak. Gil je odigrao 230 NBA utakmica regularne sezone za pet sezona u Vašingtonu. Ima evroligaškog iskustva sa 70 odigranih utakmica tokom tri sezone za Himki.