Mika Murinen je ove sezone, nakon blistavog Evrobasketa, potpisao za Partizan. Polako se privikava na rad sa jednim od najvećih trenera sa ovih prostora Željkom Obradovićem.
Crno-beli su juče ponovo dopustili sebi da ispuste veliku prednost. Na kraju slavili protiv Baskonje. Upisavši tako treći trijumf od početka sezone.
Murinen je na tom meču zabeležio prve poene u Evroligi.
Miikka Muurinen drew a foul and got his first Euroleague point from the stripe!
— Basketball Sphere Rising Stars (@BS_RisingStars) October 17, 2025
His free-throw form looks too good for him to have the percentages he has in his career (he was 1/2 now). It will be important for him to improve that, but the foundation is there#kkp pic.twitter.com/xRoyCbszdp
Partizan u ponedeljak igra sa FMP-om, a potom im u goste stiže ekipa Pariza. Finac je bio polovičan sa penala, pa mu je to ostao jedini poen na duelu. Obradović mu je dao tri i po minuta.