Real Madrid i Bruno Fernando se izvesno rastaju, a centar iz Angole bi trebalo da se zaputi u Partizan i reši gorući problem crno-belih.
U međuvremenu, Real je već uveliko u potrazi za zamenom, a to bi, prema pisanju Mundo Deportiva, mogao biti iskusni ukrajinski centar Aleks Len.
Navodno je Aleks Len po ukusu trenera Serđa Skariola i čelnika, pošto smatraju da bi bio kompatibilan sa Osmanom Garubom i Edijem Tavaresom.
Len je trenutno bez kluba, nakon godina provedenih u NBA ligi, gde je draftovan 2013. godine kao 5. pik od strane Finiks Sansa.
Len ima 32 godine, a u karijeri je igrao za Dnjepar, Atlantu, Sakramento, Toronto, Vašington i Los Anđeles Lejkerse, za koje je nastupio tek na deset utakmica u drugom delu prošle sezone i brzo ih napustio, što mu je možda bila i poslednja šansa za ostanak u najjačoj ligi sveta.
Da li sada konačno sledi i prvi angažman u Evroligi za Ukrajinca?