Kompletirane su utakmice 1/8 finala Kupa Srbije koje su bilie na programu u sredu.
Fudbaleri Novog Pazara plasirali su se u četvrtfinale Kupa Srbije, pošto su na svom terenu savladali Dubočicu sa 4:3.
Domaći tim poveo je golom Zorana Alilovića u drugom minutu, da bi tri minuta kasnije izjednačenje gostima iz Leskovca doneo Bogdan Mladenović.
Dubočica je povela je u 32. minutu preko Jevgenija Pavlova, ali je samo minut kasnije Novi Pazar stigao do izjednačenja drugim pogotkom Alilovića.
Vođstvo Novom Pazaru vratio je Matija Malekinušić u 61. minutu, dok je na 4:2 povećao Filip Bačkulija u 83. minutu.
Dubočica je u završnici meča uspela da smanji rezultat, a u strelce se upisao Luka Milunović.
Plasman u četvrtfinale Kupa Srbije izborila je i ekipa Mačve, koja je nakona penala slavila u Šapcu protiv IMT-a.
Nakon 90 minuta rezultat je bio nerešen – 1:1. U penal seriji bilo je 2:1.
Mačva je povela golom Sanija Abdulahija u 55. minutu, a izjednačenje gostima doneo je autogolom Milan Gvozdenović u 71. minutu.
Mačva je u prve tri penal serije bila neprecizna, dok je IMT poveo u trećoj penal seriji golom Antoana Batisa.
U nastavku su igrači Mačve pogodili u četvrtoj i petoj seriji, a IMT je bio neprecizan u poslednje dve serije. Mačva je tako posle pobede nad Partizanom eliminisala još jednog člana elite.
Fudbaleri Jedinstva iz Uba plasirali su se u četvrtfinale Kupa Srbije, pošto su na gostovanju pobedili Borac iz Čačka sa 2:1.
U duelu dva prvoligaša poveo je čačanski tim pogotkom Odinaka Oparuga u osmom minutu.
Gosti su do preokreta došli u drugom poluvremenu golovima Ričardsona Denzela u 58. i 70. minutu.
Meč je obeležio užasan teren koji ne ispunjava uslove za regularno odigravanje utakmice.
Kako prenosi Sportklub, Borac je napravio protokolarnu grešku pa su početkom drugog poluvremena igrali sa tri stranca, umesto sa dozvoljena dva, pa će utakmica verovatno biti registrovana službenim rezultatom.