Lazar Stojković, letošnje pojačanje Crvene zvezde, želja je nekoliko prestižnih koledža u Americi.
PRIVUKAO PAŽNJU I U AMERICI: Zvezda angažovala još jednog mladog košarkaša!
Kako navodi “LayUp Hoops”, za mladog prvotimca Zvezde su iz NCAA zainteresovani Indijana, Ohajo, Vašington, Bejlor, Vašington i Sent Bonaventur.
Players to watch U18 Eurobasket!🔥
Lazar Stojkovic is 212 cm tall PG! Strong rebounder, excellent shot blocker, soft mid-range touch.
High basketball IQ, versatile skillset, and great character!
Already played senior basketball with BKK Radnički.👀
Big D1 potential!👀#kkcz pic.twitter.com/7OM02BrgkK
— LayUp Hoops (@Layup_Scouting) July 25, 2025
Stojković je visok 212 cm, a odlikuju ga spoj velikog raspona ruku, atleticizma i kvalitetnog šuta za tri poena.
Ove sezone je često bio u sastavu Zvezde i na evroligaškim utakmicama, usled brojnih problema sa povredama. Stigao je tokom leta iz BKK Radničkog, gde takođe nastupa i ove sezone na dvojnoj registraciji. Takođe je nedavno igrao i za juniorsku ekipu Zvezde na kvalifikacionom turniru ABA lige za ovaj uzrast, gde je prosečno beležio 15 poena, 7,7 skokova i 1,3 ukradene lopte.
Tokom leta je Stojković bio deo naše U19 reprezentacije – iako je mlađi po godištu – na Svetskom prvenstvu za ovaj uzrast, beleživši prosek od 4,7 poena, 3,7 skokova i 0,4 asistencije.