Danas su u utakmicama ABA lige bila sigurna dva favorita za osvajanje – Budućnost i Dubai.
Dubai je na svom parketu izašao na kraj sa Krkom daleko lakše nego Partizan nekoliko dana ranije i slavio sa 82-61.
Glavna vest za nas sa ove utakmice je da se na teren, brže nego što se očekivalo, ponovo vratio srpski reprezentativac Aleksa Avramović, koji je odigrao 16 i po minuta i pobedi doprineo sa 7 poena, 3 asistencije i skokom.
Najviše su se u pobedi istakli centri Dubaija. Mafiondu Kabengele je zabeležio 16 poena i 6 skokova, a Kenan Kamenjaš 10 poena, 3 uhvaćene lopte i 2 asistencije.
U redovima slovenačkog tima Viktor Bejli je upisao 17, a Maton Suhmajl 13 poena.
Mega je ubedljivo poražena na gostovanju Budućnosti u Podgorici rezultatom 100-82.
Do pobede je domaće predvodio Francuz Aksel Butelj sa 20 poena, 5 skokova i 3 asistencije, dok je novopečeni srpski reprezentativac Nikola Tanasković zabeležio 13 poena i 3 skoka.
U redovima Mege su Savo Drezgić (6 skokova, 4 asistencije) i Bogoljub Marković (9 skokova) upisali po 14 poena.