Srpska teniserka Aleksandra Krunić je krenula u vrtoglavi uspon u dubl konkurenciji, počev od prošlogodišnjeg Rolan Garosa, gde je stigla do finala sa Anom Danilinom.
Uspesi su nastavili da se nižu, pored ostalih i finale na Australijan openu, a u međuvremenu je Aleksandra došla do osmog mesta WTA liste u ovoj konkurenciji.
Za aktuelni masters u Madridu je neočekivano promenila partnerku i zaigrala sa – ni manje ni više – dugogodišnjom prvom teniserkom sveta u ovoj konkurenciji Kristinom Mladenović, koja nastupa za Francusku, ali je našeg porekla.
One su se rutinski plasirale u osminu finala pobedom nad Kamilom Rahimovom i Anom Siskovom sa 2:0, po setovima 6:2 i 6:3.
U narednom kolu Aleksandra i Kristina će igrati protiv boljih iz meča u kom par Ostapenko/Rutlif igra protiv tandema Buzukova/Noskova.