Fudbaleri Mančester Junajteda savladali su na Old Trafordu u velikom derbiju Liverpul rezultatom 3-2, u utakmici 35. kola Premijer lige.
Veoma rano domaćin je poveo sa 2-0 golovima Mateusa Čunje u šestom i Benjamina Šeška u 14. minutu.
Ipak, na isti način, u ranoj fazi drugog dela, do brzog poravnanja rezultata stigli su gosti golovima Dominika Soboslaja u 47. i Kodija Gakpa u 56. minutu.
Odlučujući gol postigao je mladi Kobi Majno, kada se našao na pravom mestu nakon odbitka i sigurno sa ivice šesnaesterca plasirao loptu u gol.
Junajted je treći na tabeli sa 64 boda, mesto i šest bodova ispred današnjeg rivala.
Prethodno je Bornmut na domaćem terenu savladao Kristal Palas sa ubedljivih 3-0.
Autogolom im je prednost doneo Lerma u desetom minutu, na 2-0 je povisio Krupi u 32, a konačan rezultat postavio je Rajan u 77. minutu.
Gol Bornmuta sačuvao je srpski golman Đorđe Petrović, dok Veljko Milosavljević nije bio u sastavu.
Bornmut je šesti na tabeli i još uvek ima kakve-takve šanse i za plasman u Ligu šampiona, pošto zaostaje šest bodova za Aston Vilom, ali ima i meč više. Kristal Palas je na 15. poziciji sa 43 boda.