Nakon meča protiv Belgije Iranci ostavili poruku Amerikancima! (FOTO)

Iran je uspeo da odigra nerešeno protiv favorizovane Belgije i tako sakupi dva boda u prva dva meča, a nakon što se utakmica završila, ostavili su poruku svojim domaćinima u Los Anđelesu.

Od drevne Persije od pre više hiljada godina do savremenog Irana danas, duh Irana ostao je živ i postojan. Došli smo u Los Anđeles s ponosom, takmičili se časno i odlazimo dostojanstveno. Hvala, Los Anđelese, na gostoprimstvu. I hvala svakom Irancu koji je tokom ovih 180 minuta fudbala dao svoje srce, glas i dušu za Iran. Neka među svim narodima vladaju mir, poštovanje i prijateljstvom, stoji u poruci.

Iran u trećem kolu igra protiv Egipta za prolaz u narednu fazu takmičenja.

Podsetimo, ekspedicija Irana čim odigra svoj meč na teritoriji Amerike, mora da se vrati u svoju bazu u Meksiko.

Povezani članci