Jokić novi kapiten Srbije: Grize me savest zbog Evrobasketa!

Dušan Alimpijević, selektor Srbije odlučio je da u narednim mečevima novi kapiten Orlova bude Nikola Jokić.

To je zadovoljstvo i privilegija. Ne znam jesam li zaslužio, mnoga velika imena su nosila tu traku, ima i momaka koji su stariji od mene, ali trener mi je dao to. Pokušaću da nosim na terenu traku kako dolikuje. Selektora poznajem još iz drugarskih dana, čak smo i igrali jedan protiv drugog pre nekih 11-12 godina, tad je izgubio od mene. Sa Duletom sam u jako dobrim odnosima, kao i sa Karijem i danas, rekao je Jokić.

Osvrnuo se i na ispadanje u osmini finala od Finske na prošlom Evrobasketu.

Osećam grižu savesti zbog neuspeha koji smo imali na prošlom takmičenju. Ne mogu kući da odem, da se kod kuće normalno ponašam. Ne mogu da kažem “sramota”, ali eto, grize me savest i imam želju da vratimo košarku gde treba da bude, zaključio je kapiten Srbije.

Povezani članci