Fenerbahče je odlučio da se zahvali na saradnji četvorici košarkaša – Brendonu Bostonu Džunioru, Armandu Bejkotu, Artursu Žagarsu i Žilsonu Bangu.
Klub iz Istanbula nastavlja da formira tim za narednu sezonu, a po završetku takmičarske godine zvanično je potvrdio rastanak sa ovom grupom igrača.
Američki novajlije u Evroligi, Boston Džunior i Bejkot, napuštaju Fener posle samo jedne sezone. Uz njih odlaze i letonski organizator igre Žagars, kao i angolski centar Bango.
Boston je tokom sezone nastupio na 28 evroligaških utakmica i imao prosek od 4,8 poena i 1,6 skokova, uz oko 12 minuta na terenu po meču.
Bejkot je imao još manju minutažu, pošto je igrao na 26 utakmica u elitnom takmičenju, sa prosekom od 2,4 poena i 1,8 skokova za oko 10 minuta po susretu.
Žagars i Bango bili su deo ekipe koja je prethodne sezone osvojila Evroligu, ali ih je ove godine ozbiljno omeo zdravstveni bilans.
Reprezentativac Letonije je odigrao svega pet mečeva u Evroligi, uz prosek od 3,4 poena po utakmici.
Sa druge strane, Bango nije zabeležio nijedan nastup tokom sezone jer je prošlog leta doživeo tešku povredu kolena i još uvek se oporavlja.
