Alimpijević u Evroligi nakon osam godina!

KK Monako će usled velike finansijske, prema navodima Donatasa Urbonasa sa Basket njuz-a, krize istupiti iz Evrolige i od naredne sezone igrati u Evrokupu, dok će ih u eliti zaameniti turski Bešiktaš, koji sa klupe predvodi srpski selektor Dušan Alimpijević.

Tim iz Kneževine dobiće licencu za drugo po snazi takmičenje na 3+2 godine.

Ekipa Dušana Alimpijevića će dobiti vajld kard za Evroligu i zameniti Monako, kao finalista Evrokupa, u kom su poraženi od francuskog Burža.

Tako će Alimpijević predvoditi tim u Evroligi posle osam godina, kada je kao jako mlad dobio šansu na klupi Crvene zvezde.

Takođe je poznato i da će Evroliga sledeće sezone ostati na 20 ekipa.

Povezani članci