IMAO NEVEROVATNU STATISTIKU: Slovenac napustio Partizan – poznata naredna destinacija

Slovenački bek Lukas Nikola Bojović napustio je Partizan nakon četiri godine.

18-godišnji Bojović se ovim povodom oglasio preko društvenih mreža.

Dragi moj Partizane i Grobari, došlo je vreme za neka nova iskustva jer sam pre neki dan napunio 18 godina. Odluka mi je dugo visila nad glavom jer je Partizan ipak Partizan. To je nešto što oni koji nemaju moje iskustvo teško razumeju. Četiri godine srpske košarke je nešto što bi svako ozbiljan poželeo. Tvrd rad, nema gledanja kroz prste ali i mnogo divnih momenata sa crno-belom porodicom. Hvala trenerima, vodstvu, saigračima i svima koji su bili uz mene kad sam ih trebao. Zahvalan sam za dobra a i gorka iskustva jer sam i zahvaljujući njima postao to šta jesam. Tako nešto se ne zaboravlja, ostaje kao crno-beli tatu na koži. Pozdravljam vas u nadi da se u bliskoj budućnosti opet sretnemo u jednoj jedinoj Areni! Ovo svakako nije zbogom, naveo je sada već bivši talenat Partizana.

Njegova naredna destinacija biće Amerika, gde će igrati za Vejk Forest koledž u elitnoj NCAA diviziji.

Bojović je u Partizan stigao 2022. godine iz Cedevita Olimpije i bio jedan od najtalentovanijih igrača u klubu.

Na kvalifikacionom turniru Evrolige u Beogradu beležio je neverovatan prosek od 22,8 poena i 5 asistencija po utakmici.

Povezani članci