Srbija izgubila od Japana u odbojci!

Odbojkaška reprezentacija Srbije pretrpela je poraz od Japana rezultatom 3:1 u setovima (25:17, 25:15, 22:25, 25:16) u meču petog kola Lige nacija. Japanci su tokom većeg dela susreta imali kontrolu nad igrom i zasluženo stigli do trijumfa. 

Srpski tim nije uspeo da pronađe ritam u prva dva seta. Japan je od samog početka nametnuo svoj tempo, bio sigurniji u napadu i efikasniji u ključnim momentima, pa je brzo stigao do velike prednosti od 2:0 u setovima. 

U trećem delu igre „orlovi“ su zaigrali znatno bolje. Srbija je u jednom trenutku vodila sa 19:13, delovalo je da će bez većih problema produžiti meč, ali su Japanci nakon tajm-auta podigli nivo igre i ozbiljno zapretili. Ipak, srpski odbojkaši uspeli su da sačuvaju prednost i smanje zaostatak na 2:1 u setovima. 

Međutim, u četvrtom setu Japan je ponovo preuzeo inicijativu. Rival Srbije brzo je uspostavio kontrolu, nije dozvolio preokret i rutinski priveo meč kraju za konačnih 3:1. 

Ovim porazom Srbija je ostala bez novih bodova u Ligi nacija, dok je Japan još jednom potvrdio da se nalazi u odličnoj formi.

Povezani članci