ZA NJEGA NEMA POMILOVANJA: Engleski fudbaler ima pravo da igra tek u potencijalnom finalu!

Mnogo bure izazvalo je pomilovanje FIFA za fudbalera SAD Florijana Begulana. To je podignuto na politički nivo pošto je Donald Tramp priznao da je vršio pritisak na predsednika FIFA Đanija Infantina.

Evropska politička elita se podigla na noge zbog te odluke pa se čak sad traži i istraga Infantina pred sudskim organima.

Engleska je u duelu sa Meksikom takođe ostala sa 10 igrača pošto je isključen Džarel Kvansa. Za jega nije bilo pomilovanja i suspendovan je sa dve naredne utakmice zbog crvenog kartona dobijenog u meču protiv Meksika, saopštila je FIFA.

Kvansa je dobio direktan crveni karton u meču osmine finala Mondijala protiv Meksika, a posle kazne neće moći da igra u četvrtfinalu protiv Norveške, kao ni u polufinalu, u slučaju da se Gordi Albion plasira među četiri najbolje selekcije planete.

Povezani članci