Mančester junajted aktivirao klauzulu i doveo veznjaka iz TOP 4 tima Premijer lige!

Mančester junajted juri zadnjeg veznog igrača i činilo se da će to završiti sa transferom Edersona iz Atalante.

Međutim, odjednom se pojavila informacija da razilac ima problem sa kolenom koji brine čelnike Junajteda, iako iz Atalante uveravaju da je sve u redu i nude Brazilcu novi ugovor.

Na Old Trafordu su se brzo okrenuli drugoj meti i aktivirali klauzulu Jurija Tilemansa iz Aston Vile.

Klub iz Birmingema ne želi da proda Belgijanca, ali u ugovoru ima izlaznu klauzulu od 35 miliona funti i nemoćni su u takvoj situaciji.

Belgijanac je već 7 godina u Engleskoj – četiri godine u Lesteru, pa tri u Aston Vili. U najjačem šampionatu sveta nastupio je ukupno 244 puta, uz 26 datih i 39 nameštenih golova.

Bivši igrač Anderlehta i Monaka sa timom iz Birmingema osvojio je Ligu Evrope prethodne sezone, dok je sa „lisicama“ podigao FA kup (2021.) i Komjuniti šild (2022).

Povezani članci